Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Co zrobić, aby krajowa polityka była nieco lepsza? została wyłączona

Ciężko w jednoznaczny sposób rzec czy Unia Europejska to ogromna szansa dla Polski, ale w końcu mapa geopolityczna świata jest najzwyczajniej w świecie nieubłagana. Kraj jak właśnie Polska powinien mieć „przyjaciół”. Mieliśmy dwie opcje: Zachód albo Rosja. Na pewno Rosja to niezwykły kraj, Rosjanie w zasadzie są w porządku i naprawdę nie myślą każdego dnia o Polsce – w negatywnym kontekście, ale no jakby nie patrzeć UE jest bardziej wskazanym rozwiązaniem. Bardzo się cieszę, że jesteśmy w UE, ponieważ przykład Ukrainy świetnie pokazuje, że w dzisiejszych czasach wyłącznie UE jest sensowną alternatywą.
Chociaż oczywiście potrafię dostrzec dużo wad tej organizacji. Przede wszystkim chodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest przesadnie lewicowa. Najzwyczajniej w świecie za wielka pomoc socjalna, ogromna biurokracja, dziwne prawo – to wszystko sprawia, iż Stary Kontynent odgrywa coraz mniejszą rolę. Oczywiście Unia Europejska to również wiele zalet, ale można w sumie odnieść wrażenie, że aktualna klasa polityczna nie chce dobrze dla Starego Kontynentu. Bo jak inaczej ocenić ciągłe zamachy na wolność jednostki? No cóż, a więc: UE cechuje się niesamowicie wieloma zaletami, lecz również wadami.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.